ISTANBUL LASHING yıllardır Sevk edilecek yüklerin gideceği yere sağlam bir şekilde gönderilmesi için ambalajlama, sandıklama, paketleme ve sabitleme hizmetleri vermektedir. Yükün durumuna, ağırlığına ve pozisyonuna göre tahmil ve tahliye olmak üzere en optimal sevkiyat durumuna yükseltmek bizim işimizdir.

 

Liman, gümrük, serbest bölge, depo, antrepo ve fabrikalarda üretimden kalite kontrole kadar, sevkiyat hazırlığı kargo hassasiyetine uygun koruma ve ambalajlama, nakil durumu, tonajına uygun araç seçimi, yükleme ekipmanları, kargo durumuna uygun materyallerle sabitlenmesi, nakil yapılacağı liman veya fabrikalara kadar olan nakil takibi, limanlardan sahaya indirme operasyonlarına iştirak ve gözetim ve yine aynı zamanda sahadan gemi yüklemelerine kadar olan durumlarda yeterli ekipman ve tecrübeye sahip bir firma özelliği taşıyan firmamız dünya standartlarına uygun bir şekilde lojistik alanında destek sağlamaktadır.

 

Denizyolu taşımacılığında ihracat yapılacak bir malın sevkiyatı gemiye; konteyner istifleme, doğrudan ambar içine veyahut ambarüstü olarak yapılmaktadır. Bilindiği üzere denizyolu ile giden mallar diğer taşımacılık alanlarına göre daha uzun ve daha zorlu bir seyahat ile karşılaşmaktadır.

Hem konteyner içine olsun hem de gemiye yüklenen mallar olsun denizyolu tercih edilmesi durumunda tabii nedenler sonucu yolculuk esnasında malların sallanma, sarsıntı, vibrasyon veyahut devrilme gibi durumlarla karşı karşıya kalarak maddi ve manevi hasar ve kayıpların ortaya çıkmaması için sabitleme (lashing) hizmeti elzem bir durum haline gelmektedir.

Bu durumda firmamız gönderici ve alıcı firmaların bu gibi istenmeyen durumlara maruz kalmaması için çeşitli konteyner türleri ve gemi yüklerinin sevkiyatında; yükün cinsine, potansiyeline ve durumuna göre konjonktürel olarak alanında yetkin ve etkin ekibiyle hesaplama ve projelendirme yaparak ve uluslararası standartlarda olan malzeme ve ekipmanlar ile sertifikalı olarak lashing hizmeti sağlamaktadır.